Ogólnopolski Zjazd Koordynatorów Wolontariatu

Ogólnopolski Zjazd Koordynatorów Wolontariatu 905 507 Caritas Wolontariat

W dniach 15-16 listopada br. w siedzibie Caritas Polska odbył się ogólnopolski Zjazd Koordynatorów Wolontariatu.

Relacje między diecezjalnymi ośrodkami wolontariatu Caritas i  profesjonalizacja działań – to założenia trzeciego w tym roku Zjazdu osób koordynujących na co dzień na szczeblu diecezjalnym.

Koordynatorzy wzięli udział m.in. w prelekcjach na temat kierunków rozwoju Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas (SKC i PKC) oraz poświęconych wydarzeniom ogólnopolskim (Dzień Dobra i Festiwal Dobra). Podczas warsztatów i prelekcji zdobyli umiejętności niezbędne w efektywnej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Przedstawiony został harmonogram formacyjny przygotowany przez Centrum Wolontariatu Caritas Polska i  Koordynatorzy otrzymali narzędzia szkoleniowe usprawniające ich pracę.

Dziękujemy za ten czas szkolenia, wymiany doświadczeń i pogłębiania relacji. Z nadzieją patrzymy na budowanie współpracy między poszczególnymi diecezjami w obszarze wolontariatu.

Koniecznie zobaczcie fotorelację z tych dwóch dni w naszych mediach społecznościowych!